Kurumsal

KURULUŞ VE FAALİYETLER

Firmamız 1952 yılında kurulmuş olup, 1982 yılına kadar kurşun mamulleri imalatı yapmaktaydı. 1982 yılında Limited Şirketi statüsüne geçerek kalay, kurşun, gümüş alaşımlı lehim telleri ve lehim çubuk imalatıyla ürün çeşitlerini genişleterek 68 yıldan bugüne KURTEL markasıyla faaliyet göstermektedir. Firmamız lehim alaşımları üretiminin yanı sıra, Elektronik imalat sektöründe lehimleme prosesinde kullanılan tüm yardımcı lehimleme ürünlerinin, sektöründe uzman ve lider firmaların distribütörlüğünü alarak müşterilerimizin tüm lehim proses ihtiyaçlarını komple set halinde karşılayabilmektedir.

 

KURTEL İMALAT - KALİTE- HİZMET İLKELERİ

İmalatlarımızda ana hammadde olarak kullanılan kalay, kurşun, gümüş metalleri saflık derecesi en yüksek olan Londra Metal Borsasına kayıtlı ithal markalardan seçilmektedir.

Hazırlanan her alaşım laboratuar analiz sonuçları ile belgelenmekte ve her alaşım grubu için parti numarası verilmektedir. Bu parti numarası ile müşterilerimiz için tam bir güvenlik ve izlenebilirlik oluşturulmaktadır. Kolilerimizde bulunan kontrol etiketleriyle her bir makara ve çubuk için dahi bir son kontrol güvenliği sağlanmıştır. LEAD FREE ürünlerimizin tamamı İntertek test raporlarıyla sevk edilmektedir.

Müşterilerimizle yapılan termin ve fiyat anlaşmalarına tam uygunluk vazgeçmediğimiz prensibimizdir. Koşulsuz 7 gün/24 saat kesintisiz hizmet ve teknik destek ihtiyaçlarınız her an başvurabileceğiniz hakkınızdır.